Bu haberi dinleyin.

HBO, CNN ve Warner Bros stüdyolarının sahibi ABD merkezli telekomünikasyon şirketi AT&T, bünyesinde yer alan WarnerMedia ile Discovery Channel, Animal Planet, TLC’yi bünyesinde bulunduran rakibi Discovery’nin birleşiyor.

WarnerMedia ve Discovery’i Birleştirerek Warner Bros. Discovery Şirketini Ortaya Çıkaran Anlaşma 2022’de Tamamlanacak

İsminin önümüzdeki hafta açıklanması beklenen ve tahmini 150 milyar dolar değeriyle en büyük medya şirketleri arasındaki yerini alacak olan yeni şirketin yüzde 71 payı AT&T’nin, yüzde 29 payı ise Discovery’nin olacak. Netflix ve Disney+’a rakip olacak şirketin liderliğini yeni şirkete Discovery’de de CEO olarak görevini sürdüren David Zaslav liderlik edecek.

Bu birleşmeyle Netflix Inc. ve Walt Disney Co.’ya ciddi rakip olunacağı tahmin ediliyor. Yeni şirketin 2023 gelirinin yaklaşık 52 milyar dolar olması tahmin ediliyor.

AT&T 2018 yılında Time Warner’ı 109 milyar dolar karşılığında satın almış ve şirketin adı WarnerMedia olarak değiştirilmişti.

HBO ve HBO Max’ın dünya genelinde yaklaşık 64 milyon abonesi bulunurken, geçtiğimiz ay Discovery ücretli abone sayısının 15 milyona ulaştığını açıklamıştı.

Netflix’in dünya genelinde 208 milyon abonesi bulunuyor. Disney+’ın abone sayısı ise 100 milyona ulaşmış durumda.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments