Pazar, Ekim 17, 2021
spot_imgspot_img

SQUID Game dizisi Vans ayakkabı satışını yüzde 7800 arttırmış!

Dizi daha önce bildiğimiz tüm pazarlama stratejilerini de alt üst etmiş durumda!

Dizinin etki alanının genişliği ve yarattığı ekonomik model, derslere konu olacak kadar etkileyici. Öyle ki bazı markaların satışlarını da oldukça canlandırdı. Bu markalardan biri de Güney Kaliforniya merkezli kumaş tipi ayakkabı üreticisi Vans oldu.

Eylül ayında yayınlanan ve kısa sürede fenomen dizi olan Squid Game, moda trendlerini bile etkilemeyi başardı. Dizi, borca batmış ve çaresizlik içindeki 456 insanın, peş peşe altı oyun kazanırlarsa 39 milyon dolarlık ödülü alıp gidebilecekleri umuduyla, kanlı bir hayatta kalma yarışmasının cazibesine kapılmasının hikayesi…Bu hikayede tek bir sorun var: Elenirlerse, bunu yaşamlarıyla ödüyorlar.

Variety’nin haberine göre, dizide karakterlerin hemen hemen hepsinde bulunan yeşil eşofman ve beyaz ayakkabı son dönemin en popüler kıyafetleri arasına girdi. Ayakkabı satış mağazası Sole Supplier tarafından aktarılan verilere göre, beyaz renk ayakkabıların satışı yüzde 7 bin 800 artış gösterdi. Markaları ve perakendecileri tek bir yerde bir araya getiren küresel bir moda alışveriş platformu Lyst’in bilgilerine göre ise,  genel anlamda beyaz bez ayakkabıların satışı işe yüzde 97’lik bir artış gösterdi.

Enteresan üretimler ortasında yer alan Squid Game, isminde bir kafe açıldı. Bunun yanı sıra dizi de yer alan bebek bir müzeye verildi. Öte yandan dizide oyuncuların giydiği eşofmanlar, tanınan haline geldi. Ayrıca Korece öğrenmek isteyenlerin sayısında ise ciddi artış var.

Netflix CEO’sunun yaptığı açıklamaya göre, yakın bir zaman önce yayınlanmış olmasına rağmen, tüm dünyadaki izlenme sayısında zirveye çıkabilir.

 

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Latest Posts

spot_imgspot_img

En Çok Okunanalar

Lütfen bekleyiniz. aysezengin.com.tr yükleniyor.

0