Pazar, Ekim 17, 2021
spot_imgspot_img

Avrupa’da televizyon izleme süreleri

Önceki yazımda Türkiye’deki televizyon izleme sürelerini vermiştim. Bu habere bu linkten ulaşabilirsiniz. Buna göre Türkiye’de günde 3 saat 34 dakika televizyon izleniyordu. Peki Avrupa’da televizyon izleme süreleri ne kadar? Avrupa bizden daha uzun süre televizyon izliyor mu? Avrupa’da televizyon izleme süreleri ile ilgili bilgiler makalemde.

2017 yılı verilerine göre Avrupa’da en fazla televizyon izleyen ülke 4 saat 44 dakika ile Portekiz. Portekiz’i 4 saat 42 dakika ile Macaristan, 4 saat 20 dakika ile Polonya ve Hırvatistan, 4 saat 8 dakika ile Bulgaristan ve 4 saat 1 dakika ile Rusya izliyor.

İtalya’da televizyon izlenme süresi 3 saat 57 dakika, İspanya’da 3 saat 45 dakika, İngiltere’de 3 saat 22 dakika, Fransa’da ise 3 saat 36 dakika.

En az televizyon izleyen ülkeler ise Finlandiya, Danimarka, İsveç ve İsviçre. Finlandiya’da günlük televizyon izlenme süresi 2 saat 47 dakika, Danimarka’da 2 saat 41 dakika, İsveç’te 2 saat 20 dakika. İsviçre’de ise günlük televizyon izleme süresi 2 saat 2 dakika düzeyindedir.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Latest Posts

spot_imgspot_img

En Çok Okunanalar

Lütfen bekleyiniz. aysezengin.com.tr yükleniyor.

0