Pazar, Ekim 17, 2021
spot_imgspot_img

Son yılların gözde sporu : Kickboks

Son yıllarda formunu korumak, sağlıklı yaşamak ve kendini tehlikeli durumlarda korumak isteyenler  tarafından da en çok tercih edilen spor dallarından biri olmaya başladı. 

Özellikle bayanların ilgisinin çok arttığı bu spor dalı için profesyonel ve değerli Kickboks Antrenörümüz Fatma Uygun’a sorduk:

“2010da kickboks sporuyla tanıştım fakat ayaklarım yere bastığından beri sporla ilgileniyorum ve her zaman hayatımda oldu. Spor benim için bir tutku. Özellikle kickboks ve basketbol vazgeçemediğim bir ilgi alani oldu benim için. Başta profesyonel bir düşünce ile başlamadığım bu sporda kendimi zamanla geliştirdim ve daha da profesyonel bir hale geldi. Başlangıç olarak bir hobiydi benim için fakat bildiğiniz üzere ülkemizde kadına şiddet çok ciddi boyutlara ulaştı. Bunun için en ufak bir destek bile çok önemli, herkes biraz bile çaba gösterse çok daha iyi bir duruma gelebiliriz. Kadınlarımızın en büyük eksiği kendini koruyamayacaklarini düşünmek, kendilerine güvenmemek, güçsüz olduklarını düşünmeleri… Kickboks ve bir çok spor kişinin kendine güvenini getirir, karakterini daha güçlü hale getirir. Bununla birlikte fiziksel kondisyon, kas gücü gelişmeye devam eder. Hiç bir kadının veya insanın bu duruma düşmesini istemesek de böyle bir durumda evet kendini koruyabilir. Herkes farklı fiziksel özelliklere sahiptir, bunun bilincinde olarak iyi antrenörlerle beraber doğru şekilde çalışılırs kesinlikle kayda değer sonuçlar ortaya çıkacaktır. Bu sporu yapmak isteyenler tek bir önerim var, başlayın. Emin olun en zor kısmı başlamak, başladıktan sonra zaten hayatınızdaki, vücudunuzdaki, zihninizdeki değişimin ve gelişimin farkına varacaksınız. Ertelemeyin ve başlayın.”

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Latest Posts

spot_imgspot_img

En Çok Okunanalar

Lütfen bekleyiniz. aysezengin.com.tr yükleniyor.

0